ul. Staszica 8  46-100 Namysłów  tel/fax 77 4100522

Strona główna
statut
aktualności
z życia szkoły
oferta edukacyjna
terapia
Samorząd Uczniowski
sport
zainteresowania
praktyka
galeria
dokumenty szkolne

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ UROCZYSTOŚCI

Z OKAZJI DNIA RODZICÓW/ OPIEKUNÓW W ZSS W NAMYSŁOWIE

  • Przygotowanie: mgr Ania Tomaszowska, mgr Honorata Stańczyk, mgr Violetta Bojarzyńska.

  • Termin: 1 czerca 2016r.

  • Miejsce: aula szkolna

  • Cele:

-Integracja rodziny ze szkołą,
-Wzmacnianie więzi rodzinnych,

- Szansa dla dzieci na sukces- tych, które rzadko bywają na scenie,
− zacieśnianie relacji dziecko – rodzice, poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie

− kształtowanie umiejętności wcielania się w role, kulturalnego uczestnictwa w uroczystości, zgodnie z przyjętym programem,

- rozwijanie ekspresji słownej, ruchowej poprzez łączenie śpiewu z elementami ruchu, tańca,
- sprawianie radości bliskim poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami.

− kształtowanie postawy uroczystych obchodów różnego rodzaju świąt.

Przygotowania imprezy odbywały sie na kilku płaszczyznach:

- plastycznej- przygotowanie zaproszeń/ miesiąć wcześniej/, dekoracji w auli,wykonanie upominkow dla rodziców,

- kulinarnej- przygotowanie słodkiego poczęstunku,

- artystycznej- przygotowanie programu z udziałem różnych grup dzieci.

Program artystyczny uroczystości był bardzo bogaty. Objął 13 punktów:

1. Mini spektakl- casting na stanowisko pracy, stworzone przez fikcyjną firmę.

W scence,, Dyrektor Operacyjny- Mama” udział wzięli:

prezenter- Krystian Musiał

kandydaci- Basia Łętowska, Paweł Gryga, Paulina Buczyńska, Patryk Grysko.

2. Piosenka dla Taty,, Weź mnie na ręce” z repertuaru Arki Noego.

Utwór zagrała na instrumentach perkusyjnych,, Najlepsza orkiestra świata”. Zabrakło w tym dniu kilku ważnych muzyków: Konrada, Kacpra, Michała ale i tak na scenie ,, była zadyma”.

Skład zespoł muzycznego: Dominik Sutowicz, Łukasz Karwata, Dawid Strużyk, Krzyś Zaburko, Maks Łokaj, Daniel Urbański, Filip Szafarz, Daniel Lewkowicz, Emil Sarzyniak, Mateusz Czuczwara,

3. Układ Taneczny do piosenki,, Chocolate”.

Tego się nie da opisać – to trzeba było widzieć. Nasze ,, pyszne czekoladki” i dwóch dzielnych chłopców pokazali na co ich stać: zgranie, odwaga i świetna zabawa towarzyszyła im na scenie przez caly występ - a przy tym rozbawili całą widownię.

Tancereczki: Aga Bazylewicz, Marta Bazylewicz, Paulina Floras, Karolina Migacz, Monika Lech, Roksana Jabłońska, Ania Bazylewicz, Paulina Palińska.

Meksykańscy muzycy: Łukasz Drozd, Mateusz Czuczwara.

4. Utwór reage ,, Trzy życzenia” z repertuaru Bas Tajpan zaprezentowali ,, Bednarek Anetka i jej banda”. I to było lepsze niż sam Kamil Bednarek- bo,, nasze”. Młodzież sama wybrała repertuar na Dzień Rodziców. Wcześniej przygotowali kawałek,, Złote reage”/ RaggaFAYA/ ale po dwóch tygodniach prób rozmyślili się. Jedno jest pewne- Dali czadu!. Bandę tworzyli: Maciej Szynklarz, Patryk Kurzawa, Paweł Liebner, Mateusz Czuczwara.

5. Wierszowane życzenia dla Mamy i Taty zaprezentowali:

Paweł Leszczyk, Krzyś Zaburko, Amanda Smok, Weronika Walczok, Ilona Gąszcak, Antoni Stański. Gratulujemy dzieciom pięknej recytacji, a tym którzy zrezygnowali przed występem życzymy więcej odwagi w przyszłym roku.

6. Układ Taneczny Latino do utworu Danza Curruro.

I znowu dziewczyny pokazały taneczne szaleństwo, luz i klasę zarazem. Stroje- tym razem srebrne bluzeczki uszyła babcia Patryka Kurzawy. Brawo Pani Gabrielu!

Tancereczki: Aga Bazylewicz, Marta Bazylewicz, Paulina Floras, Karolina Migacz, Monika Lech, Roksana Jabłońska, Ania Bazylewicz, Paulina Palińska.

Meksykańscy muzycy: Łukasz Drozd, Mateusz Czuczwara.

7. Podziękowanie dla swoich opiekunów prawnych- dziadków- przedstawiłą Wiktoria Luboń. Wika przedstawiła po krótce najważniejsze dla niej punkty dnia i co zawdzięcza swoim opiekunom. Najfajniejsze było, że ,, Są Aniołami”.

8.,,Krótki film, ktory jest podziękowaniem dla każdej kochającej mamy”.

Widownia obejrzała film ze wzruszeniem. Wystąpienie Wiktorii było zwiastunem do tego krótkiego filmu. A komputer, rzutnik, glośniki itd. przez całą uroczystość obsługiwał uczeń Krystian Musiał. To też trzeba umieć!

9. Piosenkę z repertuaru Violetty Villas ,, List do Matki” zaśpiewał Paweł Gryga, a na organach zagrał Kamil Dyk. W tym roku Kamil kończy szkołę. Kamil co my zrobimy bez Ciebie?

Paweł włożył w śpiew swoje serducho i wielu widzom zaszkliły się oczy, niektórzy ocierali łzy wzruszenia. Cóż dodać?

10. W Bajkowej Rewii Mody wystąpili:

Filip Szafarz- Zorro

Ola Młodawska- Śpiąca Królewna

Gosia Boroń- Królewna Śnieżka

Wiola Wyczałkowska- Dziewczynka z zapałkami

Dawid Strużyk – d Artagnan

Daniel Urbański- Król Maciuś I

Emil Sarzyniak- Kot w butach

Damian Kalis- Pinokio

Daniel Lewkowicz- Czarnoksiężnik z Krainy Ozz

W roli prowadzącej rewię obejrzeliśmy Ilonę Gąszczak. Zrobiła to profesjonalnie. Na przyszłość dla lepszego efektu podłączymy mikrofon.

Było wspaniale i efektownie, a co najważniejsze publiczność wyczekiwała z ciekawością każdej kolejnej postaci i świetnie sie bawiła przy odgadywaniu.

11. Disco Polo,, Kolorowa sukienka” zespołu,, Long Junior”

To był komediowy punkt programu. Po wzruszeniach przyszedł czas na śmiech. Mega gwiazdy szkolnego Disco Polo dały z siebie wszystko. Za kobiety przebrali się i zatańczyli : Mirosław Konefał, Patryk Wojnowski, Piotr Kundt. Jedyną,, prawdziwą” dziewczyną w gronie gwiazd była Ilona Gąszczak. Dawno już nie było na scenie tak kolorowo i wesoło jak podczas tańca- wirowańca w kolorowych sukniach/ z nieogolonymi nogami/.

12. Wręczenie upominków rodzicom, opiekunom, gościom. Zajęli sie tym Amanda Smok i Dominik Sutowicz. W koszyczku mieli: serduszka na patyku i laurki. Amanda składałą życzenia a jej młodszy kolega życzył wszystkim 100 lat.

13. Zakończenie w stylu reage: ,, Cała sala – machajcie rękami!” w wykonaniu ,, Anetki Bednarek i jej bandy chłopaków”. I tak właśnie było: cała sala robiła wesołą falę I widac było, że goście żałują, iż już koniec występów na scenie. A to oznacza, że bawili się znakomicie.

Po obejrzeniu programu artystycznego w auli goście udali się do szkolnej kuchni, na słodki poczęstunek/ kawusię i ciasto/. Tam odpoczywali, rozmawiali, żartowali. Byli jeszcze pod wpływem emocji, dzielili sie spostrzeżeniami i wrażeniami z występów.

Goście opuszczali szkołę w doskonałych humorach. Frekwencja była wysoka jak nigdy.

Dzieciaki poszalały na scenie. Wiele z nich miało swój debiut, swoje 5 minut, chwilę szczęścia. Także rodzicom towarzyszyła wtedy wielka radość.

Wniosek jest jeden: cele uroczystości zostały osiągnięte!.